Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü

IPARD II Programı'nın Ağrı’daki İlk İmzaları AtıldıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPARD II) Programının ilk çağrısı sonucunda Ağrı’da sözleşme imzalamayı hak kazanan ilk projelerin imzaları atıldı. 

IPARD’ın ikinci döneminin ilk proje çağrısına Ağrı’da 32 proje başvurusu alındı. Bunlardan sıralama kriterlerine göre yüksek puan alan projeler seçilerek, 6’sı hayvancılık, 3’ü kırsal turizm projesi olmak üzere Ağrı’da toplam 9 proje desteklemeye hak kazandı. Yaklaşık 11 milyon TL olan toplam yatırım bütçesinin yaklaşık 7 milyon TL’si TKDK tarafından hibe olarak karşılanacak.

Destek almaya hak kazanan proje sahiplerine yönelik daha önce Ağrı’da bir otelde sözleşme süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılmış ve taslak sözleşmeler İl Koordinatörü Murat Keskin tarafından proje sahiplerine teslim edilmişti. Taslak sözleşmelerini inceleyen yatırım sahipleri daha sonra TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde sözleşmelerini imzalıdılar. Bu aşamadan sonra proje faaliyetlerine başlayabilecek olan başvuru sahipleri projelerini tamamladıklarında yapmış oldukları harcamalara dair hak ettikleri hibe ödemelerini alabilecekler.